ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ներկայացուցիչները հանդիպել են Հելեն Ֆեյզիի հետ
Սեպտեմբերի 14-ին ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը, խմբակցության անդամներ Տարոն Սիմոնյանը եւ Արկադի Խաչատրյանն ընդունել են Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Հելեն Ֆեյզիին:
Քննարկվել են երկու երկրների խորհրդարանականների միջեւ փոխգործակցության ակտիվացմանը եւ բազմակողմ ձեւաչափերում համագործակցության ամրապնդմանն առնչվող հարցեր:
Պատգամավորներն իրենց դիրքորոշումն են հայտնել հեղափոխությունից հետո երկրում տեղի ունեցող գործընթացների, մասնավորապես դատական համակարգում իրականացվող փոփոխությունների վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել կորոնավիրուսի համաճարակային իրավիճակի դեմ պայքարի հարցում մինչ այժմ ՀՀ իշխանությունների ձեռնարկած քայլերին:

Представители фракции “Просвещенная Армения” встретились с Хелен Фейзи
14 сентября руководитель фракции  “Просвещенная Армения” Э.Марукян и члены фракции Т.Симонян и А.Хачатрян встретились с Временным Поверенным по делам Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Армении Хелен Фейзи.
Обсуждены вопросы активизации взаимодействия между парламентариями двух стран и укрепления сотрудничества  в многостороннем формате.
Депутаты высказали свою позицию по происходящим в стране после революции процессам, в частности по проводимым в судебной системе реформам.
В ходе встречи затронуты предпринятые до настоящего времени шаги властей РА в борьбе с коронавирусной пандемией.